Ke konci těhotenství jsem na svém instagramu nahrávala, co si balím do porodnice. Ukládala jsem to do výběru, ale stejně mi chodí plno zpráv k tomu, co si vše vzít sebou. Navíc jsem Vám slíbila, že bych po porodu mohla porovnat to, co jsem potom skutečně potřebovala a využila. Než každému odepisovat zvlášť nebo nahrávat několik desítek stories na toto téma, rozhodla jsem se sepsat článek.

Kdy balit tašku do porodnice?

Rozhodně bych to nenechávala na poslední dny. Miminko se může rozhodnout přijít na svět dřív a vy potom nemusíte mít nic připraveného. Podle mě je ideální mít jí připravenu alespoň měsíc před termínem porodu. Pokud se potom rozhodnete jezdit v posledních dnech někam autem, dporučuju mít jí sebou v kufru auta, protože nikdy nevíte, kdy a kde to na Vás může přijít. Moc dobře si pamatuju, jak jsem chodila do obchodu a říkala jsem si, co když mi tady praskne voda? :)) No nakonec mi praskla až v porodnici, ale může to být opravdu kdekoliv :))

Do čeho si zabalit věci do porodnice?

tohle není vůbec jednoduchý úkol, do kabelky ani do batohu si nezabalíte a pokud ano, tak jste dobré. S tím vším, co jsem si našla na internetu nebo jsem dostala na seznamu z porodnice, jsem byla rozhodnutá, zabalit si do kufru. Nakonec jsem podlehla síle instagramu a objednala si tu krásnou tašku mommy bag. Objednala jsem si jí z eshopu ceskeplenky.cz. Jsem strašně ráda, že jsem jí pořídila. Taška je na 58l s nosností 10kg. Od porodu už jsem do ní balila několikrát. Máma budu přeci až do konce života :))

Do porodnice jsem si ale připravila a zabalila dvě tašky. Jednu (mommy bag) na pokoj šestinedělí a do tašky (kabely), kterou mám ke kočárku jsem si zabalila na porodní sál. To proto, abych měla věci rozdělené a nemusela jsem tak na porodním sále lovit vše v jedné tašce. To se osvědčilo a byl to dobrý nápad. Nejen proto, že jsem úkolovala manžela, ať mi podá ručník nebo vyndá pití a to než by ve velké tašce našel, trvalo dlouho.

Co jsem balila na porodní sál?

Co jsem skutečně využila na porodním sále?

Co jsem si zabalila na šestinedělí?

Co jsem skutečně využila na šestinedělí?

Jediná věc, která mi chyběla a přitom mi kamarádka psala ať na něj nezapomenu……SUCHÝ ŠAMPON!

Doufám, že článek někomu pomůže. jen připomínám, že vše je z mé zkušenosti a ve zkušenosti s porodnicí, kde jsem byla.

A nezapomeňte tatínkovi připravit autosedačku s věcma na cestu 🙂

Všem nastávajícím maminkám přeju mnoho sil a zdravíčka, než jen správně zabalenou tašku :))


Kam dál?