Psala jsem Vám článek o tom jaké věci/hračky/potřeby pro píďu se nám ve 3 měsících ověřily jako nejlepší. Co nejvíce využíváme, jakých investic rozhodně nelitujeme. Dnes Vám chci sepsat pokračování. Píďovi je už 7 měsíců a tak je zde tento článek a v něm dalších 5 nejoblíbenějších věcí v období 3-6 měsíců.

Lehátko babybjörn byla první věc, kterou jsem Vám doporučovala v prvním článku a stále je na prvním místě. Píďu totiž v lehátku od necelých 5 měsíců krmím. Mohli jsme si koupit polohovatelnou jídelní židličku, ale to by bylo další vyhození peněz. Raději je schováme na něco lepšího. Potah od lehátka se dá prát, takže není žádný problém. Jak už jsem psala, lehátko má 3 polohy, takže si sami polohu navolíte. Čendík je připoutaný a protože už se v něm umí sám houpat, tak ho nohou přidržuji, aby byl u jídla v klidu. To mi ale nedělá žádný problém. Navíc doma nezakopáváme o další věc. Jídelní židličku budeme pořizovat až teď, když malý sám sedí.

Vanička/kyblíček shnuggle také stále zůstává. Používáme skoro každý den. Jen už jsme vaničku přesunuli z pokojíčku, kde má koberec do naší vany. Tam si může cákat jak chce. Koupání totiž stále miluje. Vaničku má plnou hraček a umí neuvěřitelně cákat 🙂 Kyblík jsme využívali celé léto. Koupání přes den na balkoně, nebo na chatě, kde není prostor pro bazének.

Nosítko taktéž patří mezi top věci do výbavy. Jen jsme udělali výměnu. Prostě máme další. S nošením jsem trošku postoupila. Zjistila jsem si hodně informací. Pomohla mi skupina na facebooku “Nosíme děti”. Nosítko ergobaby adapt nepatří mezi zakázaná nosítka, ale není úplně skvělé. Musí se správně nastavit a potom je to v pořádku. Nosítko teď využíváme hlavně doma, protože píďa sám přes den v postýlce neusne a tak uspáváme v něm a přendaváme do postýlky. Také s nim chodí ven tatínek, protože je pro něj jednodušší, než to co teď využívám já. Máme šátkové nosítko Fidella FlyClick (toddler). To využívám já venku, nebo na výletech. Čenda je více nosící, než kočárkový.

Nutribaby – multifunkční přístroj nejen na přípravu jídel od babymoov. Nejlepší věc. Od zavedení příkrmů si to bez něj nedovedu představit. Je to tak jednoduché a ušetří to neuvěřitelně času. Skoro do 5.měsíce jsme každý den využívali na sterilizace dudlíčků a lahviček. Na začátku zavádění UM i na ohřívání mlíčka. Teď v něm každý večer stále sterilizujeme a skoro každý den připravuji malému oběd a odpolední svačinu. V přístroji se na páře dá připravit zelenina, ovoce a také se to ihned může rozmixovat. Přístroj také jídlo klidně ohřeje nebo rozmrazí. Je malý a nezabere opět tolik místa.

Kousátka všeho možného druhu. Nejlépe silikonová na prořezávání dásniček. Sice se nám stále nic neprořezalo, ale rozhodně je potřeba se na to neustále připravovat :)) U nás rozhodně nejlepší opička -Matchstick monkey. Krásně se drží a vejde se do pusinky. Silikonové kousátko nebo klip na dudlík od desami.cz, chladící kousátka nebo nejrůznější kousací kroužky, z kterých se dá vytvořit řetěz.

Mezi další nepostradatelné věci v tomto období u nás patří třeba silikonové lžičky na příkrmy i na hraní, termoska na jídlo, omyvatelné bryndáčky.
Opět upozorňuji, že to jsou věci, které jsou nepostradatelné u nás. U Vás to může být určitě něco jiného. Berte to prosím jen jako inspiraci. Navíc můžete vidět, že tři z pěti věcí zůstali naprosto stejné jako v prvních třech měsících. Investice do nich se nám tedy rozhodně vyplatila 🙂
S láskou Gábi v kuchyni


Kam dál?