Receptů na všechny možné varianty vánočních nepečených koulí, je spousty. A tak si nemyslím, že Vám přinesu něco nového, ale dobrého stoprocentně. Letos nepeču jen pro sebe, ale i pro kamarády a známé.  Věděla jsem, že čas mě bude tlačit takže jsem si ulehčila práci koupí datlové pasty. Plánovala jsem z ní udělat kuličky a vosí hnízda. Nakonec celé 2kg padla na kuličky. A protože se nepečené nemá dělat příliš dopředu. Myslím, že je na ně ideální čas. ?
Kokosové koule
– 250g datlové pasty
– 0,02ml rumu
– 100g kokosu
Nejprve si datlovou pastu nakrájíme na malé kostky, zalijeme rumem a dáme do lednice. Asi za hodinu přidáme kokos a pořádně promícháme. Vše se nám krásně spojí a datlová pasta povolí. Poté tvoříme koule a obalíme v kokosu.
 
Vlašské kuličky
– 250g datlové pasty
– 0,02ml rumu
– 100g mletých vlašských ořechů
Nejprve si datlovou pastu nakrájíme na malé kostky, zalijeme rumem a dáme do lednice. Asi za hodinu přidáme mleté vlašské ořechy a pořádně promícháme. Vše se nám krásně spojí a datlová pasta povolí. Poté tvoříme koule a obalíme v mletých vlašákách.
 
Kešu koule
– 250g datlové pasty
– 70g arašídového másla
– 100g mletých kešu
– 2 lžíce vody
Datlovou pastu nakrájíme na malé kostky, přidáme arašídové máslo, kešu a pořádně promícháme. Pokud bude směs moc suchá, můžeme přidat trošku vody.Vše se nám krásně spojí a datlová pasta povolí. Poté tvoříme koule a obalíme v mletých kešu ořechách.
Pistáciové kuličky
– 250g datlové pasty
– 70g chocotelly
– 100g mletých pistácií bez slupky
– 2 lžíce vody
Datlovou pastu nakrájíme na malé kostky, přidáme chocotellu, mleté pistácie a pořádně promícháme. Pokud bude směs moc suchá, můžeme přidat trošku vody.Vše se nám krásně spojí a datlová pasta povolí. Poté tvoříme koule a obalíme v mletých pistáciích.
 
Makové koule
– 250g datlové pasty
– 50g mletého máku
– 50g kešu ořechů
– 2 lžíce vody
Datlovou pastu nakrájíme na malé kostky, přidáme mák, kešu ořechy a pořádně promícháme. Pokud bude směs moc suchá, můžeme přidat trošku vody.Vše se nám krásně spojí a datlová pasta povolí. Poté tvoříme koule a obalíme v mletém máku.
Kuličky můžete různě měnit nebo obalit například v matcha prášku nebo v karobu. Ihned máte dva další druhy. ?
Krásný Vánoční čas. S láskou Gábi v kuchyni. ❤❤❤

Kam dál?